Jeho největší dar

Dhyani Maria Kovar (DE) Psychoterapeutka, Oshova žákyně učí lidi porozumět tomu, jak funguje jejich nervový i duchovní systém, aby si mohli užívat života naplno.
České titulky si můžete nastavit ve spodním řádku ovládání Youtube videa.
Ozubené kolečko slouží pro výběr jazyka a ikona vlevo od kolečka je volba zapnutí/vypnutí zobrazování titulků.

Jeden je herec. Jeden je řidič kamionu. Další je duchovní guru. Víte, nezáleží na tom, kdo jste, důležité je, že následujete své vnitřní volání a že žijete to, co opravdu chcete žít a jaký je váš smysl nebo smysl života.

Vždy jsem chtěl objevovat podstatu života a ptát se. A pak došlo k události, když mi bylo 13 let. Bylo to vlastně, když jsem měl opravdu, opravdu těžkou nehodu a byl jsem v kómatu.

Když jsem se probral z kómatu, měl jsem řeč a byl jsem úplně v přítomnosti, ale ztratil jsem paměť. Pak jsem se v nemocnici zeptal: „Kde to jsem? Co se stalo?“

Řekli by mi to a po 10 minutách bych už zapomněl, ale cítil jsem, že jsou netrpěliví, a dokonce jsem řekl toto: „Ach, cítím, že jsi netrpělivý, ale řekl bys mi prosím, co se stalo? “

A bylo to nějak vtipné, když přišli moji rodiče. Byli tak šťastní, že jsem se právě probudil. Byl jsem také šťastný, protože jsem mohl zrcadlit jejich emoce.

A pak jsem se zeptal: „Aha, a kdo jsi?“

Moje matka začala plakat…

„Dobře, dobře, dobře.“ Nemám problém. Muž za vámi musí být můj otec. Nemám problém s tím, že jste moji rodiče.“

A pak se pomalu, pomalu vracela vzpomínka a bylo to, jako bych měl na výběr, jestli zůstat v tomto velmi úžasném, neutrálním stavu prosté přítomnosti, nebo… Víš, vzpomínky, které se vracely, byly ty dobré, ale i ty špatné. Není možné mít jen ty dobré, pouze koexistují s těmi špatnými. Připadalo mi to jako pavučina. Bylo to jako znovu vstoupit do pavučiny, což mohlo pro některé lidi znamenat, že nejste svobodní. Ale na druhou stranu vám dává jistotu a bezpečí.

Bylo to tedy hluboké, hluboké uznání a zjištění toho, co vlastně život znamená. Víte, přítomný stav vždy existuje, ale viděl jsem, jak snadno se na něj zapomíná v pavučině, kde nějak ztrácíme svůj střed a ztrácíme se v příbězích. Ale to byl opravdu začátek mé duchovní cesty.

Když jsem poprvé přijel do Indie, bylo mi pouhých 21. Hledal jsem knihovnu palmových listů v Hajdarábádu, o které jsem slyšel – a v mém životě se stalo několik mystických věcí. Tam jsem cítil: „Ach, je mým osudem najít takovou knihovnu.“

V Hajdarábádu jsem měl vizi, jak mi Osho volá do Pune – a ani jsem nevěděl, že zůstává v Pune, ale zarezervoval jsem si letenku, odletěl do Pune a pak jsem zjistil, že Osho má svůj ášram, nebo my dá se tomu říkat meditační a terapeutické centrum. A to bylo úžasné, věřit tomu vnitřnímu volání a zjistit, že v té době skutečně žil v Pune.

Moje první setkání s Oshom… Vždycky jsem myslel na ‚setkání s člověkem‘ [že] bych toho člověka potkal osobně. I když jsem se s ním vydal do Pune, první setkání nebylo osobně. Bylo to, jako by tělo bylo překážkou, aby se opravdu hluboce setkali. Takže to byl nějaký druh přenosu, kde jsem mu byl tak blízko.

Samozřejmě jsem se s ním v té době také setkal osobně, ale velmi často jsem měl zkušenosti, že jsem seděl na jeho přednášce, kde byly tisíce lidí, a on mi odpověděl na otázku, případně poradil, s čím jsem byl zrovna zaneprázdněn. . Vždy to bylo opravdu hodně osobní.

A dokonce jsem v určité chvíli zažil, i když neměl intimní, osobní vztah – protože měl kolem sebe své lidi –, jednou poslal někoho, kdo mu byl blízký, aby se se mnou setkal a řekl: „Jen zůstaň tady . Všechno je dobré a neboj se a dovol, aby se to stalo.“ Existovala velmi hluboká důvěra v cokoli, co se bude dít, cokoli uvidím, co zažiju.

Také jsem si uvědomil, že to není o zkušenostech.

Je to o tom, být skutečně tím, kým jste.

Bylo to velké hřiště, být kolem Osha, protože nabízel všechny duchovní cesty, na které si vzpomenete, abyste našli sami sebe. Bylo to jako velká univerzita s devíti fakultami. Byla tam fakulta tibetského léčení, západní terapie, tantry, fakulta západní medicíny, fakulta zenových sportů. Bylo to opravdu jako zábavné místo k experimentování a zkoumání.

Poté, co zemřel, mi trvalo tři dny, než jsem ho skutečně uznal a viděl v očích všech, nebo na živých stromech, v celém životě. Bylo to jako rozpoznat Osha jako samotnou životní esenci, v sobě i v životě kolem mě.

Bylo to svým způsobem jako dar uznání, že ve skutečnosti neexistuje samostatné já, ale že jsme všichni propojeni.

Takže to byl jeho největší dar.

Dhyani Maria Kovar (DE)
Psychoterapeut a Oshov žák
being-awake.com


Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video